۞ از همه جا چه خبر؟ ۞- جشنهای کهن و نوین در اروپا و آمریکا

تاریخ: 10/10/1389 ساعت: 11:26 بازدید: 1062 نویسنده: admin

                                                                                            

در انگلستان-آمریکا و کانادا و بطور کلی در کشورهای اروپاییو آمریکایی و مسیحی مردم در چهار فصل سال جشنها و فستیوال های متعددی برگزار میکنند .

سالهای  قبل از میلادمسیح مردم انگلستان در مذهب خود(بت پرستی) خورشید-ماه-باد و باران و ستاره ها و حتی حیوانات را مقدس میدانستند و برای آنها مراسم ها و اعیاد گوناگونی برگزار میکردند.پس از ظهور مسیحیت مردم خیلی علاقه مند بودند که بعضی از این اعیاد-جشنها و فستیوال ها را که پیش از این برگزار میکردند بجای خود باقی بمانند .بنابر این تعداد زیادی از این اعیاد و مراسم بعد از مسیحیت هم نیز ابقا شد ولی در قالب جدید و در چارچوب آیین مسیحیت نه به شکلی که در گذشته وجود داشتند.هالووین-کریسمس-والنتاین و عید پاک نمونه هایی از اینگونه مراسم هاست.

امروزه ودر عصر ما نیز مردم معتقد به دین مسیحیت این اعیاد و اعیاد و جشنهایی را که پس از ظهور مسیحیت رواج یافت با شکوه بسیار جشن میگیرند.

مردم اروپا و آمریکا در اعیاد-جشنها و مراسم های خود به سه چیز اهمیت زیادی قایل هستند

خانواده

غذاها

گلها

برای مثال:در اکثر اعیاد بویژه کریسمس مردم این کشورها نهار روز عید را بصورت دسته جمعی و خانوادگی صرف میکنند.ویا در روز عید شکرگزاری افراد یک خاناده در خانه پدر بزرگها و مادر بزرگها جمع میشوند و غذا را بصورت دسته جمعی میل میکنند.

در بسیاری از جشنها و اعیادبویژه کریسمس والنتاین و عید پاک  مردم شکلات و سایر انواع شیرینی را بعنوان هدیه به هم کادو میدهند و اعیاد گوناگون غذای مخصوص خود را دارند.

در اعیادی چون روز مادر و والنتاین رستورانها و گلفروشی ها خیلی شلوغند و درآمد بسیاری کسب میکنند.

امروزه در اکثر کشورهای غربی مردم بدور از از خانواده و بستگان خود زندگی میکنند بنابراین آنها اغلب سعی میکنند که با فرستادن کارت تبریک و پیام روزهای خاص و مناسبتها را به هم تبریک بگویند.که این امر در این کشورها دارای سابقه و پیشینه بسیار طولانی برخوردار است.

چنین بنظر میرسد که در طول سالیان طولانی سلیقهمردم متفاوت از گذشته شده است و نوع برگزاری مراسم ها-اعیاد و جشنها تغییر کرده است اما مهم این است که هنوز هم پس از گذشت قرنها و سالیان دراز مردم پایبند به اجرای این جشنها و اعیاد و مراسم هستند اما در قالب امروزی.

 

محقق و نویسنده:رضا حصیبیموضوعات:جشنها و اعیاد مسیحیان ,

بر چسب: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
--جشنهای-کهن-و-نوین-در-اروپا-و-آمریکا --جشنهای-کهن-و-نوین-در-اروپا-و-آمریکا --جشنهای-کهن-و-نوین-در-اروپا-و-آمریکا --جشنهای-کهن-و-نوین-در-اروپا-و-آمریکا --جشنهای-کهن-و-نوین-در-اروپا-و-آمریکا امتیاز : 2126 دیدگاه(1)

ارسال نظر

نام شما
وب سایت
پست الکترونیک
پیام
درج شکلک
نظر خصوصی
کد امنیتی

نظرات

نویسنده: Rahim
عنوان: جشنهای کهن و نوین در اروپا و آمریکا
سلام داداش خوبي؟ مي خوام بگم كه اگه با تبادل بنر موافقي اين آدرس بنر ماست: http://plogger.ir/up/2011-1/5245642406856.gif و لينكش هم اين باشه لطفا : http://jorvajor.blogveb.com اگه موافقي اين بنر رو تو وبلاگت بزار و از طريق نظرات خبرم كن. با تشكر. jorvajor.blogveb.com
پاسخ:دوست عزیز سلام.از اینکه به وبلاگ ما سر زدید بسیار خرسند هستیم در اولین فرصت راجع به در خواست شما اقدام میشود.

صفحات نظرات
1 |
موضوعات