۞ از همه جا چه خبر؟ ۞- ترفندهای درجه یک افزایش رنکینگ

تاریخ: 07/12/1391 ساعت: 04:43 بازدید: 589 نویسنده: admin

در اين بخش تعدادي از ترفند هاي كارآمد و همچنين راهكارهايي براي افزايش رنكينگ وترافيك شرح داده شده است.

شناسایی لینک های شکسته: یکی از عواملی که از اعتبار سایت شما در نزد موتورهای جستجو کم می کند وجود لینکهای شکسته در سایت است.لینک های شکسته لینک هایی هستند که به صفحه مشخصی ختم نمی شوند، این لینکها ممکن است در اثر آدرس دهی اشتباه شما بوجود آمده باشد یا اینکه صفحه ای که شما به آن لینک داده بودید حالا دیگر موجود نباشد.یک نرم افزار جالب وکم حجم برای شناسایی این لینک ها را می توانید از سایت زیر دانلود کنید:http://home.snafu.de/tilman/xenulink.html


 ----------------------------------------------------------


سایتان را در Browser های مختلف ببینید:با استفاده از سایتی که در زیر معرفی می کنم شما می توانید ببینید سایتتان در Browser های مختلف چگونه نمایش داده می شود. با این شیوه شما می توانید سایتی استاندارد طراحی کنید و بازدید کنندگان سایتتان را افزایش دهید.http://www.anybrowser.com/siteviewer.html
 

------------------------------------------------------------

Google sitemap بسازید:Google sitemap یک سرویس جدید است که گوگل تهیه کرده برای اینکه صفحات بیشتری را با سرعت و دقت بیشتر ایندکس کند.شما یک فایل به نام  sitemap با فرمت xml می سازید و در سایت خودتان در قسمت directory root  قرار می دهید.گوگل در آدرس زیر یک راهنمای کامل برای نحوه ایجاد این فایل قرار داده است:

https://www.google.com/webmasters/sitemaps

 اما راه ساده تر برای ایجاد این فایل استفاده از سایتهایی است که بصورت رایگان این کار را برای شما انجام می دهند. http://www.sitemapspal.com و http://www.xm-sitemaps.com دو سایت هستند که سما می توانید با وارد کردن آدرس سایت خود کدهایxml را بسازید. کدها را در Notpad کپی کنید وبا فرمت xml ذخیره کنید. در پایان بعد از آپلود کردن این فایل در سایت خودتان، در  Google sitemap عضو شوید.

  ----------------------------------------------------------------

چه سایتهایی به شما لینک داده اند:به گوگل بروید و عبارت زیر را جستجو کنید:

Link:www.your-domain.com

بعد از Link: آدرس سایت خودتان را قرار دهید. با این عبارت گوگل سایتهایی را که به سایت شما لینک داده اند را لیست می کند.با این کار می توانید سایتهایی را که به آنها لینک داده اید و آنها لینک شما را حذف کرده اند را شناسایی کنید و لینک آنها را از صفحه لینکتان حذف کنید.

-------------------------------------------------------

موتورهای جستجو از چه اجزایی تشکیل شده اند؟هر موتور جستجو از پنج بخش تشکیل شده است که عبارتند از: Spider یا عنکبوت، Craweler یا خزنده، Indexer یا بایگانی کننده، DataBase  یا پایگاه داده، Ranker یا سیستم رتبه بندی.

۱. Spider یا Robot اولین جزء یک موتور جستجو است، نرم افزاری است که به صفحات مختلف سایتها سر می زند و اطلاعات آنها را می خواند و در اختیار سایر بخشهای موتور جستجو قرار می دهد.

 ۲. Craweler نرم افزاری است که Spider را راهنمای می کند چه صفحاتی و چه لینک های را بازدید و دنبال کند در واقع به عنوان فرمانده برای Spider عمل می کند.

 ۳. Indexer اطلاعات جمع آوری شده توسط Spider را تجزیه و تحلیل و طبقه بندی می کند. یعنی اطلاعات جمع آوری شده را به بخشهای مختلف تقسیم می کند مثلا اطلاعات چه حجمی دارند، کلمات چندبار تکرار شده اند، اطلاعات از چه سایتی ارسال شده اند و همچنین اطلاعاتی که ارزشی ندارند را حذف می کند مثل کلمات رایج مانند or، and ، an

 ۴. اطلاعات طبقه بندی شده در Indexer در DataBase  کدبندی می شوند وبه صورت فشرده ذخیره می شوند.

 ۵. مهمترین بخش یک موتور جستجو است و تفاوت موتورهای جستجو از تفاوت آنها در سیستم رتبه بندیشان است. وقتی کلمه یا عبارتی جستجو می شود موتور جستجو بر اساس الگوریتمی که دارد. نتایج را مرتب می کند.

--------------------------------------------------------


چگونه رنکیدگ سایت خود را بالا ببرید؟همانطور که در مطالب قبلی گفتم، وقتی کلمه ای سرچ می شود موتورهای جستجو بر اساس page rank  نتایج را مرتب می کنند. پس اگر می خواهید بازدید کننده های بیشتری از موتورهای جستجو وارد سایت شما شوند باید page rank   صفحات سایتتان را بالا ببرید.هر  متور جستجو با توجه به الگوریتم هایی که دارند به هر سایتی رنکینگ های متفاوتی میدهند، برای اینکه از رنکینگی که گوگل به سایت شما میدهد مطلع شوید باید Google Toolbar را نصب کنید.برای بالا بردن رنکینگ سایت نکات زیادی باید رعایت شود که چند نکته از آنها به شرح زیر است:

- اسمی که برای سایت انتخاب میکنید با محتوای سایت در ارتباط باشد، حداقل شامل یکی از کلمات کلیدی باشد که در سایت به کار می برید.

- هر صفحه را برای دو یا سه کلمه کلیدی طراحی کنید.

- کلمات کلیدی را در عنوان صفحه و توضیحات صفحه قرار دهید.

- تاحد امکان سعی کنید کلمات کلیدی را در پاراگرافهای بالای صحفه به کار ببرید.

 -وقتی که پیوند متنی می سازید ( Hyperlink Text ) سعی کنید پیوند را با کلمات کلیدی بسازید.

 - سعی کنید با سایتهای مرتبط با موضع سایت خود تبادل لینک داشته باشید و فراموش نکنید در لینکی که به سایت شما داده میشود از کلمات کلیدی استفاده شود.
   موتورهای جستجو همیشه برای داشتن نتایج بهتر الگوریتم های خود را تغییر می دهند و این تغییرات را برای جلوگیری از سوء استفاده به صورت راز نگهداری می کنند.
 

-----------------------------------------------------------


یک سایت جالب:از طریق این سایت شما میتونین یک صندوق پستی در امارات اجاره کنید وبا اسم خودتون و آدرس پستی در امارات در در هر سایتی عضو بشین هر چیزی که به آدرس شما پست بشه بعد از دریافت در امارات به آدرستون در ایران فرستاده میشه ، البته هزینه هم داره که در سایت میتونید ببینید.

http://www.zhino.com

----------------------------------------------------------


ایجاد ترافیک رایگان برای سایت:بعد از خرید و طراحی سایت مهمترین کار ایجاد ترافیک برای سایت است. اگر می خواهید بسرعت بازدید کننده داشته باشید چاره ای ندارید جزاینکه با پرداخت هزینه این کار را انجام بدین. من در پستهای بعدی در این مورد توضیح میدهم، اما برای داشتن ترافیک رایگان روشهایی وجود داره که مهمترینهاش اینها هستند:

۱.  نوشتن مقاله در زمینه ای که فعالیت دارید و انتشار آن به صورت رایگان در سایتهایی که مقالات رایگان را منتشر میکنند، یادتون نره که لینک سایت خودتون را در پایین مقاله بزارید.

 ۲. راه دیگر اینست که در فروم های گفتگوی مربوط به موضوع سایتتون عضو بشین و در در گفتگوها شرکت کنید و لینک سایت خودتون را در قسمت امضا یا signature قرار بدین. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید اینه که قوانین فروم را رعایت کنید و سعی کنید در گفتگوها بطور سازنده شرکت کنید، یعنی فقط به خاطر دیده شدن لینک تون در گفتگوها شرکت نکنید. این کار باعث میشه که ترافیک پایداری برای خودتون بسازید.من آدرس چند سایت که مقالات رایگان منتشر میکنند و آدرس چند فروم با موضوع بازا یابی در اینترنت را در این آدرس دارم . free traffic

 ۳. بالا بردن رنکینگ سایت.  موتورهای  جستجو برای هر صفحه یک امتیاز دارند که به آن page rank گفته میشه وقتی شما یک کلمه یا عبارت را جستجو میکنید متورهای جستجو مثل گوگل بر اساس رنکینک سایتها آنها را از بالا به پایین مرتب میکند یعنی هر چه page rank بلاتر باشد در جستجوها بالاتر قرار میگیرد.

برای بالا بردن page rank نکات زیادی وجود داره ولی مهمترین عامل اینه که سایتهای زیادی با رنکینگ بالا به سایت شما لینک داده باشند. در آینده بیشتر در این مورد مینویسم.

 

--------------------------------------------------------------------

 نحوه انتخاب هاست :برای انتخاب هاست نکات زیادی را باید در نظر گرفت.

۱. فضا: چه مقدار فضا(حافظه) برای ذخیره صفحات سایت شما ارائه میکند. ( مگا بایت )

۲. پهنای باند: چند گیگا بایت اجازه میدهند اطلاعات جابجا شود.

۳. آیا این امکان را دارد که ایمیل ها را با نرم افزاری مثل outlook دریافت کرد. (POP3 email accounts)

 . ۴از چه نوع زبان برنامه نویسی پشتیبانی می کند PHP یا Asp و...

۵. تحت ویدوز اجرا می شود یا لینوکس.

۶. از چه بانک اطلاعاتی پشتیبانی می کند.

 نکات بسیار دیگری برای انتخاب یک هاست وجود دارد مثلا چگونگی پشتیبانی از مشکلاتی که برای شما پیش میاد و... در مجموع انتخاب هاست یک کار پیچیده و گیج کننده است این مطالب را نوشتم که اگه شنیدید فلانی یه هاست خریده با قیمت پایین بدونیید که خیلی از این خدمات را نداره یا در حد کمی پشتیبانی می کنه. یا این سایتهایی که هاست مجانی میدن، اینها خدماتشون در سطخ خیلی پایینی قرار داره.

 اطلاعات بیشتر http://netmarketingway.com/start.htmموضوعات:وبلاگ نویسی ,

بر چسب: , , , , , , ,
ترفندهای-درجه-یک-افزایش-رنکینگ ترفندهای-درجه-یک-افزایش-رنکینگ ترفندهای-درجه-یک-افزایش-رنکینگ ترفندهای-درجه-یک-افزایش-رنکینگ ترفندهای-درجه-یک-افزایش-رنکینگ امتیاز : 1307 دیدگاه(0)

ارسال نظر

نام شما
وب سایت
پست الکترونیک
پیام
درج شکلک
نظر خصوصی
کد امنیتی

نظرات


صفحات نظرات
1 |
موضوعات