۞ از همه جا چه خبر؟ ۞- تاتو

تاریخ: 12/09/1389 ساعت: 18:23 بازدید: 417 نویسنده: admin

جشنواره بین المللی تاتو در پکن 

 
شاید شما هم دیده باشید کسایی رو که روی پوست خودشون مطالب یا تصاویری رو میکشند که به این کار میگن تاتو کردن. این معظل در تمام کشور ها وجود داره حتی کشور عزیزمان ایران البته این موضوع در کشورمون کمتر هست . زیرا با راهنمایی درست همه دیگه متوجه شدن این کار چه آسیبی میتونه به بدن و سلامتی ما بزنه . اما با این حال کشوری که اقتصاد جهان را داره اداره میکنه در این دوران بد اقتصادی فستیوال یا جشنواره جالبی داره که اسم این جشنواره هست تاتو . این جشنواره از امروز 27 اکتبر ( 6 آبان ) شروع به کار کرده است . در این جشنواره استادان این حرفه دور هم جمع میشند و توانایی خودشون رو در تاتو به رخ رقیبان و همکاران خودشون میکشند . ایران ویج سعی کرده خبر رسانی از این جشنواره برای شما داشته باشه امید وارم رضایت بخش باشه . اما قبل ارسال برخی معایب تاتو رو براتون بیان میکنیم تا مطلع باشید و ما نیز به وظیفه اطلاع رسانی مون به نحوه احسن انجام داده باشیم.

مشكلات ناشی از تاتو كردن چیست؟

عفونت
علت گزارش شده برای این مشكل استرلیزه نامناسب و نادرست وسایل تاتو كردن و استفاده از رنگ های آلوده می باشد. تاتوكارها برای این كار یا كم تعلیم دیده اند و یا اصلا تعلیم ندیده اند و اغلب نمی دانند كه چطور وسایل خود را بهداشتی نگه دارند تا از انتقال بیماری های خونی مانند هپاتیت یا حتی ایدز جلوگیری كنند.


اگر چه تعدادی از رنگ های اضافه شده به تاتو برای استفاده در لوازم آرایشی تایید شده اند اما هیچیك برای تزریق در پوست مورد تایید قرار نگرفته اند. استفاده از رنگ های تایید شده در تاتو، خطوط را منقطع می كند. بعضی از این رنگها، رنگ صنعتی هستند كه فقط بعنوان جوهر پرینتر و یا رنگ نقاشی اتومبیل مناسبند.

تاتو مانند یك زخم باز است كه یا باید آن را پوشاند و پانسمان كرد و یا با استفاده از كرمهای آنتی بیوتیك از آن مراقبت كرد تا عفونی نشود و هنگام رفتن زیر تابش آفتاب از كرمهای ضد آفتاب استفاده كرد. توصیه می شود همه پس از انجام تاتو حتما از قرار گرفتن زیر تابش مستقیم آفتاب اجتناب نمایید. و از كرمهای ضدآفتاب با حداقل SPF30 بر روی تاتو استفاده كنید. تاتو به عنوان راهی برای انتقال بیماری عفونی مانند هپاتیت B ، سیفلیس، جذام، سل، سرطان پوست، psoriasis ، سندروم شو سمی و یا حتی تغییرات رفتاری شناخته شده است.


» خطر زخمهای ناشی از عفونت

برداشتن و پاك كردن اثر تاتو یك كار پرزحمت و پررنج است كه معمولا با چند راه درمانی و هزینه های قابل توجه ای همراه است. پاك كردن تاتو بدون ایجاد زخم شاید غیر ممكن باشد. تقریبا تمام مشكلات از وقتی شروع می شود كه مردم در می یابند كه از انجام تاتو پشیمان هستند و اقدام به پاك كردن آن می نمایند.


» انتقال هپاتیت B

هپاتیت B بزرگترین خطر را ایجاد می كند و این ویروس از طریق استفاده از سوزن مشترك تاتو منتقل می شود.


» انتقال ایدز

تاتو كردن همچنین به انتشار ویروس ایدز كمك می كند. خطر افرادی راكه از نوك خودكارهای خالی خودنویس برای تاتو كردن استفاده می نمایند بیشتر تهدید می كند. دریافت ویروس HIV از طریق تاتو كردن زیاد معمول و رایج نیست، اگر تاتوكارها از اصول كنترل صحیح عفونت تبعیت نكنند این امكان همیشه و بالقوه وجود دارد.


» خطر افزایش سرطان
رنگ ها و جوهر های جدید هر روزه به بازار آمده و زود هم ناپدید می شوند. این جوهرها و رنگ ها باعث تحریكات و التهابات پوستی می شوند. نكته منفی در مورد این جوهرها این است كه هنوز عوارض دراز مدت استفاده از این جوهرها مشخص نشده است.


این جوهرها احتمالا می توانند باعث ایجاد و بروز بعضی از سرطانها باشند. كسانی كه تاتو می كنند در معرض خطر ابتلا به بیماری های عفونی پوستی هستند. اگر شما زمینه حساسیتی در پوستتان دارید، پس از تاتو كردن امكان تشدید و یا بروز آن در شما بیشتر است.


» انتقال هپاتیت C

تاتو كردن می تواند شاهراهی برای ابتلاءبه هپاتیت C باشد، شایع ترین عفونت ویروسی مزمن كه 2 درصد از جمعیت مردم آمریكا به آن آلوده شده اند. تحقیقات نشان داده كه مردمی كه در سالن های تبلیغاتی تاتو، تاتو كرده اند 9 بار بیشتر از مردمی كه تاتو نكرده اند در معرض خطر ابتلا به هپاتیت C می باشند.

هپاتیت C می تواند از طریق تاتو كردن بوسیله سوزن های از قبل استفاده شده توسط مشتریان قبلی و یا رنگ های استفاده شده ، نقص در تكنیك استرلیزه كردن، مانند امتحان تیزی سوزن با دست و بعد تماس آن دست با پوست كسی كه تاتو روی او انجام می شود منتقل می شود.


اگر فكر می كنید كه شما در معرض بیماری های HIV ، هپاتیت C و یا هپاتیت B قرار گرفته اید حتما تست مربوط به بیماری خود را انجام داده بعد اقدام به تاتو نمایید. در مورد هپاتیت B می توانید واكسن آن را تزریق نمایید. هنگام تاتو كردن حتما از سوزن های یكبار مصرف آماده و جوهر تازه و نو در ظرف های آماده استفاده نمایید و از استرلیزه شدن و ضدعفونی شدن وسایل تاتو در دستگاه اتوكلاو مطمئن شوید. مراقب باشید كه تمیز كردن وسایل با سفید كننده ها و یا هر ضدعفونی كننده دیگر ویروس هپاتیت C را از بین نمی برد. 

 موضوعات:نکات کلیدی برای سلامتی ,

بر چسب: , , , , , ,
تاتو تاتو تاتو تاتو تاتو امتیاز : 1782 دیدگاه(0)

ارسال نظر

نام شما
وب سایت
پست الکترونیک
پیام
درج شکلک
نظر خصوصی
کد امنیتی

نظرات


صفحات نظرات
1 |
موضوعات